foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

25 listopada 2017 roku w ramach Mistrzostw Polski U-23 w przełajach został zorganizowany pierwszy bieg „Kwidzyńska Biegowa Piona”. Nie mogło zabraknąć na nim, jak to jeden z wiceprezesów Grupy Malbork - Arek Dylert skomentował „najbardziej aktywnych dziewczyn z GM” czyli : Agnieszki Masys i Moniki Kosianowskiej ;)

Kwidzyńska impreza była nie lada gratką, aby poczuć się jak prawdziwy zawodowy biegacz. Taką samą trasę pokonywali uczestnicy Mistrzostw Polski w Przełajach. Start i meta usytuowane były na dolnej płycie w pobliżu sceny, zaś kilometrowa pętla w całości wytyczona została na terenie kwidzyńskiego stadionu. Organizatorem tego przedsięwzięcia było stowarzyszenie Kwidzyn Biega, a imprezie towarzyszyło sympatyczne hasło „przybij pionę”.

W trakcie pierwszej edycji (organizatorzy już zapowiedzieli organizację następnych). Pionę przybiło 170 zawodników, taki był limit osób. Celem biegu było: popularyzowanie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja Miasta Kwidzyn, promocja Powiatu Kwidzyńskiego oraz promocja Stowarzyszenia "Kwidzyn Biega". Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali pamiątkowy medal. Za zajęcie miejsc I-III w klasyfikacji kobiet i mężczyzn zostały przyznane nagrody rzeczowe. Również nagrodzeni zostali: najszybsza Kwidzynianka i najszybszy Kwidzynianin.

Jeśli chodzi o wyniki, to pierwszą Kwidzyńską Biegową Pionę wygrał Tadeusz Zblewski (LKB im. Petk Lębork), który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 16:54 minut. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Gosk (Podlasie Białystok) z czasem 17:53.

Wyniki dziewczyn z Grupy Malbork:

Agnieszka Masys : miejsce 69, K(12), czas: 00:26:13

Monika Kosianowska : miejsce 127, K(44), czas: 00:31:33

Wielkie brawa dla organizatorów! Świetna organizacja, atmosfera, przesympatyczni ludzie ,pakiety, nagrody i dobrobyt kiełbasy w grochówce, a wszystko to zakończone nektarem dla biegaczy i ambrozją ;) wszak dominował w tym dniu kolor niebieski i niebo rzeczywiście zostało dziewczynom przychylone w każdej postaci. Słońce świeciło od rana (dopiero, jak wyjeżdżały to Kwidzyn płakał za nimi). Wylosowane numerki startowe: Agnieszka „Rudy 102” , Kosia 69 ;) przyniosły im szczęście bo wróciły z ciekawymi nagrodami. Na pewno za rok także przybiją w „Kwidzynkowie” Pionę!

tekst: Monika Kosianowska, zdjęcia Monika Kosianowska, Agnieszka Masys, Foto Amator

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…