foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

BIEGOWE SPOTKANIE SYLWESTROWE 2012

Autor. Marek Mróz      Foto. Rafał Łakomy - www.fotografiakreatywna.pl

Zgodnie z naszą klubową tradycją 30 grudnia 2012 zorganizowaliśmy biegowe spotkanie sylwestrowe z Grupą Malbork. Pierwsza z sylwestrowych imprez integracyjnych miała miejsce już w 2009 roku, kiedy to spotkaliśmy się w 6 osób postanowiliśmy corocznie wspólnie na biegowo żegnać stary rok. W roku 2010 spotkaliśmy się już w większym gronie kilkunastu osób już oficjalnie jako Klub Biegacza Grupa Malbork, a rok temu wspólnie z nami w imprezie udział wzięło 48 osób. Byli to nie tylko członkowie naszego klubu ale również niezrzeszeni biegacze i pasjonaci tego sportu z Malborka i okolic. W tym roku postanowiliśmy ponownie zachęcić wszystkich do aktywnego spędzenia wolnego czasu i wspólnego integracyjnego spotkania na wspólnym biegu i toastu za nowy rok 2013.

ZAJĘCIA NA SALI SPORTOWEJ

Foto. Marek Mróz

Kolejne zajęcia ogólnorozwojowe za nami, 19 grudnia 2012r. spotkaliśmy się po raz szósty. Tym razem nasz trening poświęciliśmy na ćwiczenia mięśni obręczy biodrowej na płotkach oraz ćwiczenia stabilizujące i rozciągające. Spotkanie poprowadził Marek Mróz, po biegowej rozgrzewce wykonywaliśmy zadania angażujące mięśnie głębokie obręczy biodrowej wykonując różnorodne zadania podczas pokonywania w marszu i truchcie płotków lekkoatletycznych. Drugą część spotkania ukierunkowaliśmy na wzmocnienie więzadeł i mięśni odpowiedzialnych za prawidłową stabilizację aparatu ruchu podczas typowego treningu biegowego. Na kolejne zajęcia biegowe na sali zapraszamy dopiero 3 stycznia, startujemy jak zawsze o 20:00.

CHARYTATYWNY BIEG DLA MONIKI

Każda pomoc jest światełkiem w tunelu, drogą do leczenia oraz nadzieją na lepsze życie

16 grudnia 2012r. w Kępinie koło Wejherowa odbył się kolejny bieg charytatywny, w którym organizatorzy zbierali środki finansowe na pomoc naszej koleżance Monice. Monika, była instruktorka aerobiku i masażystka, która ma 34 lata choruje na guza przysadki mózgowej naciekającego prawa zatokę jamistą oraz akromegalię która odpowiadającą za hormon wzrostu. W 2009 roku została poddana pierwszej operacji, ale kontrolne badania niestety wykazały ponownie obecność guza. Druga operacja miała miejsce w maju tego roku. Obecnie Monika jest po leczeniu radiochirurgicznym Gamma Knife. Przez osłabienie organizmu niestety podatna jest na różnego rodzaju infekcje a jej układ immunologiczny jest bardzo osłabiony. Jest pod stała opieką endokrynologiczną która jest długotrwała i co za tym idzie bardzo kosztowna.

Foto. Marek Mróz

Frekwencja Charytatywnego Biegu w Kępinie koło Wejherowa pozytywnie zaskoczyła organizatorów, w całej imprezie udział wzięło około 400 osób. Dystans główny zawodów wynosił 10km, jednakże kto nie czuł się na siłach, mógł ukończyć zawody po 4km lub równolegle wystartować w marszu nordic walking. Na imprezę wybrałem się z Maciejem Frankiewiczem, Tomkiem Nowackim i zaprzyjaźnionym z naszym klubem Przemysławem Ignaszewskim reprezentującym zespół Runners Power ze Śremu, nasz wyjazd wsparł także Jacek Manteufel z naszego klubu. Pogoda dopisała, choć miejscami przez dodatnią temperaturę startującym przyszło zmagać się z dość grząskim śniegiem. Zawody miały bardzo sympatyczny przebieg - opóźniony ze względu na dużą frekwencję i kolejkę przy zapisach start biegacze wykorzystali na dodatkową biegową rozgrzewkę. Ktoś powie że nie było pomiaru czasu ? żaden problem - większość uczestników piszczała na nawrotach symulując dźwięk wydawany właśnie przez nie :) Jak widać można się doskonale bawić. Po zawodach Krzysztof Modzelewski i Piotr Suchenia zaprosili wszystkich na wspólne ognisko. W trakcie pobiegowej integracji przeprowadzono także licytację sprzętu sportowego i różnych drobiazgów. Wszystkie uzyskane środki finansowe z dobrowolnego wpisowego i licytacji zostały przekazane dla Moniki. Bieganie jest fajne, a frajda jest jeszcze większa kiedy biegając można komuś pomóc :)

GP SZTUMU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Foto. Marek Mróz

W sobotę 15 grudnia 2012r. wystartowała XIV edycja zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. W tym roku organizatorzy wprowadzili nowe dystanse i biegacze będą mieli do pokonania coraz większe odległości wraz z kolejną edycją biegu. W pierwszym biegu było to jedno okrążenie jeziora czyli 4.7 km, a w kolejnych odpowiednio 9.4 km i 14.1 km czyli dwa i trzy okrążenia dookoła jeziora zajezierskiego. Dystanse te dotyczyć będą jedynie rywalizacji mężczyzn, kobiety i juniorzy będą na każdej z edycji biegu zmagać się z jedną pętlą. Sztumskie GP słynie z perfekcyjnej organizacji, którą i tym razem miałem przyjemność obserwować, a zawdzięcza to zarówno zaangażowaniu pasjonatów biegania - Prezesa Ryszarda Mazerskiego i dyrektora biegu Piotra Nowosielskiego oraz ogromu pracy włożonego w przygotowanie wszystkich szczegółów imprezy. Zawody przebiegały bardzo sprawnie zgodnie z określonym planem minutowym, trasa była dobrze zabezpieczona i oznakowana. Start i metę biegu usytuowano na plaży, biegacze mimo łagodnej zimowej aury, musieli zmagać się z wiatrem szczególnie w pierwszej części biegu. Zawody wygrał Andrzej Rogiewicz ustalając także nowy rekord trasy, zaraz za nim finiszował jego trener Bartosz Mazerski. Nasz klub reprezentowali: Agnieszka  Stolarów, Kamila Anaczkowska, Alicja Fiałek, Agata Barnaś, Józef Grulkowski, Krzysztof Barcikowski, Wojciech Oliński, Jarosław Folta, Maciej Frankiewicz, Łukasz Godlewski, Łukasz Anaczkowski, Andrzej Rybczyński i Krzysztof Barnaś. Malbork reprezentowali także: Alicja Walendziak, Piotr Dębowski, Andrzej Gibas, Karol Pikała, Artur Bieszke, Wojciech Tołkacz, Krzysztof Wąsik, Arek Matejuk, Sławomir Kosecki, Andrzej Sikora, Krzysztof Korenkiewicz, Marcin Matejuk, Jerzy Jaskot, Paweł Ziemiński, Karolina Gibas oraz Anna Koźlik. Józef Grulkowski, Agnieszka Stolarów i Krzysztof Barcikowski zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Na wszystkich uczestników I edycji czekały nagrody losowane wśród wszystkich, po biegu organizator zapewnił gorący posiłek, napoje i słodycze.

ZAJĘCIA NA SALI SPORTOWEJ

Foto. Marek Mróz

Za nami już pięć sesji środowych zajęć sportowych na sali, podczas nich wzięliśmy udział w ćwiczeniach poświęconych wielobojom z piłkami lekarskimi, sprawnością na płotkach lekarskich, poznawaliśmy podstawy Jogi oraz ćwiczyliśmy stabilizację. Dziś na piątym spotkaniu, które poprowadził Łukasz Godlewski, wykonywaliśmy ćwiczenia kształtujące w obwodzie stacyjnym. Łukasz przygotował dwanaście stacji ćwiczebnych na których pracowaliśmy w określonym czasie bez przerw na odpoczynek. Poszczególne stacje kształtowały siłę mięśni grzbietu, brzucha i nóg, mimo ich pozornej łatwości, trzy okrążenia obwodu poczuli wszyscy, było ciężko ale jak zawsze wesoło i sympatycznie.

GRAND PRIX SOPOTU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Foto. Marek Mróz

W sobotę 8 grudnia 2012r w Sopocie rozpoczął się kolejny cykl biegów organizowanych przez sopocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Biegacze mają do pokonania 8 lub 4 kilometrową trasę, na którą składają się jedna lub dwie pętle poprowadzone po nadmorskiej plaży. Organizatorzy zadbali o drobne upominki dla wszystkich uczestników, zapewnili też kawiarenkę z gorącą kawą i herbatą, szatnie i depozyt. Trasa ze względu na umiejscowienie nie należała do łatwych, poruszanie się po piasku, miejscami zamarzniętym i oblodzonym wymagało od biegaczy uwagi i skupienia, taki bieg jest dodatkowo trudny technicznie. W imprezie udział wziął Józef Grulkowski, który dystans 4 km pokonał w 23min i 4 sec, zajmujący tym samym 47 miejsce w open i pierwsze w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy - Grupa Malbork.

X PÓŁMARATON ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW

Foto. Jerzy Jaskot

Już 2 grudnia 2012r na starcie kultowego wręcz półmaratonu w Toruniu stanęło ponad 3000 tysiące biegaczy. Popularność Toruńskiego biegania jest wręcz niesamowita, gdyż impreza debiutując miała na mecie 166 osób, a rok temu półmaraton pokonało 1744 osób. Jednym z atrakcyjnych punków tego półmaratonu jest niesamowity klimat imprezy i czerwona rzeka mikołajów, którą utworzą biegnący oraz niepowtarzalny medal - dzwonek Świętego Mikołaja. Bieg ma również charakter dobroczynny, część uzyskanych środków przeznaczona zostaje na pomoc finansową dla domów dziecka, sami biegacze również przywożą ze sobą całą masę prezentów dla dzieci. W zawodach wystartowało troje biegaczy z naszego klubu: Łukasz Ćwirko-Godycki, Radosław Meryk i Andrzej Rybczyński, Malbork reprezentował także Jerzy Jaskot.

ZAJĘCIA NA SALI SPORTOWEJ - YOGA

Foto. Rafał Łakomy

Kolejne zajęcia Grupy Malbork na sali za nami, zgodnie z zapowiedzią poświęciliśmy je na poznanie podstawowych asan Jogi i pod kierunkiem Agnieszki Jeromin zagłębialiśmy się w tajemnice jasnej strony mocy "Jogi według Yody" :) Trening rozpoczęliśmy od wspólnej rozgrzewki biegowej po czym w ciemności, rozświetlonej światłem świec przy nastrojowej muzyce oddaliśmy się we władanie Agi. Początkowe trudności z opanowaniem pozycji góry i drzewa kontrastowały z humorem i świetnym prowadzeniem zajęć przez naszą instruktorkę. Zdecydowanie musimy powtórzyć sesję Jogi, było ciekawie, wesoło i momentami trudno, a zdobyta wiedza na pewno przyda nam się w przyszłości.

ZAJĘCIA NA SALI SPORTOWEJ

Foto. Rafał Łakomy

W środę 21 listopada 2012r. odbyły się kolejne zajęcia na sali sportowej prowadzone i zorganizowane przez nasz Klub. Drugie z cyklu spotkanie zostało ukierunkowane na ćwiczenia rozciągające i wszechstronnie kształtujące ćwiczenia na płotkach lekkoatletycznych. Pierwszą część zajęć poprowadziła Marta Koźbiał-Godlewska, sprawnie i kompleksowo przygotowując nas do dalszego wysiłku. Drugi etap zajęć to ćwiczenia pod kierunkiem Łukasza Godlewskiego, w których pracowaliśmy nad rytmem biegowym i siłą mięśni nóg wykonując różnorodne ćwiczenia na płotkach. Do naszej grupy ćwiczebnej dołączyli Agata i Krzysiek, zapraszamy do galerii zdjęć i na kolejne spotkanie już za tydzień. Tym razem poznawać będziemy arkana jasnej strony mocy a konkretnie ćwiczenia Yogi, które poprowadzi Agnieszka Jeromin :)

XII GRAND PRIX ELBLĄGA

W niedzielę 18 listopada 2012r w Elblągu w biegu przełajowym na dystansie 5 kilometrów wystartował Zenon Kaszubowski. Organizatorem biegu jest Międzyszkolny Klub Sportowy TRUSO Elbląg. Impreza wchodzi w cykl biegów Grand Prix Elbląga w biegach przełajowych i rozgrywana jest w elbląskiej Bażantarni, był to trzeci bieg z tegorocznej edycji GP. Pokonując trudną crossową trasę Zenon zajął 5 miejsce w open i 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

ZAJĘCIA NA SALI SPORTOWEJ

Foto. Samowyzwalacz :)

W związku z nastaniem pory jesienno - zimowej rozpoczęliśmy zajęcia ogólnorozwojowe dla wszystkich chętnych, które odbywać się będą w każdą środę tygodnia. Pierwszy wspólny trening odbył się 14 listopada 2012r. na sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych na Piaskach. Zajęcia rozpoczęły się o godzinie 20:00 wspólną rozgrzewką biegową i ćwiczeniami rozciągającymi. Główną część zajęć poświęciliśmy na ćwiczenia wielobojów z piłkami lekarskimi, które poprowadził Łukasz Godlewski.

XXIV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w WARSZAWIE

Foto. Zdzisław Wlazło

XXIV Warszawski Bieg Niepodległości upamiętniający 94 rocznicę odzyskania niepodległości, to jedna z największych imprez tego typu w naszym kraju, na jej starcie stanęło ponad 8000 biegaczek i biegaczy z Polski i zagranicy. Przed biegiem większość uczestników wzięła udział we wspólnej rozgrzewce, po czym wszyscy odśpiewali uroczyście Hymn Narodowy. Biegacze dzięki specjalnym koszulkom zapewnionym przez organizatorów utworzyli biało-czerwoną wstęgę, która rozciągnęła się na dziesięcio kilometrowej trasie poprowadzonej główną arterią miasta. Wyglądało to bardzo pięknie i nadało zawodom niepowtarzalny klimat. Na wszystkich uczestników czekały na mecie piękne i oryginalne medale z ruchomym sygnetem i dyplomy. Biegacze w pakiecie startowym otrzymali także książki wydane przez IPN, poświęcone historii Niepodległości naszego kraju.

W zawodach wystartowali Marek Mróz i Maciej Wlazło oraz przyjaciele Grupy Malbork Tina i Jacek Krawczyńscy, relację fotograficzną zapewnił Zdzisław Wlazło. Maciej Wlazło poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie i ukończył bieg w czasie 43min 48sec. Bieg Niepodległości w Warszawie ukończyło 7203 osób, w zawodach startowali również zawodnicy na wózkach i rolkarze, dodatkowo odbył się także marsz Nordic Walking na dystansie 6 kilometrów.

XV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w GDYNI

Foto. Paweł Szymkowiak                     Foto. Tomasz Czech

Drugą co do wielkości była impreza organizowana jak co roku przez Gdyński GOSiR, bieg ten wchodzi również w cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. O niesamowitej popularności biegania w Gdyni świadczy fakt iż do biegu zgłosiło się ponad 3.500 osób. Biegacze do pokonania mieli dwie pętle poprowadzone ulicą Świętojańską i Bulwarem Nadmorskim. W zawodach pobiegli: Agnieszka Jeromin, Alicja Fiałek, Michał Błachut, Marcin Ołdziejewski, Marcin Wasilewski, Paweł Kamiński, Michał Orłowski i Tomasz Nowacki oraz zaprzyjaźnieni biegacze z klubów BiegamyRazem, Eaton Running Team, Grupy Trójmiasto, LKS Zantyr Sztum i Akademii Biegania. Tomasz Nowacki poprawił swój rekord życiowy o ponad dwie minuty osiągając metę w 39 min 50 sec.

Na starcie stanęło ponad 3 tysiące osób - opowiada Tomasz Nowacki. Po porządnej rozgrzewce ustawiłem się z przodu stawki, tak aby nie przepychać się w dalszej części trasy. Po wystrzale w górę poleciały biało-czerwone balony wyglądało to świetnie i nadało imprezie piękny klimat. Na pierwszym okrążeniu biegłem spokojnie i ciągle kontrolowałem puls, na drugim okrążeniu pobiegłem mocniej i biegło mi się bardzo dobrze, od 6 kilometra biegła ze mną grupka biegaczy, przez którą podkręcałem tempo biegu. Ostatni kilometr poleciałem bardzo mocno. Nie wiało pogoda była idealna, było tak ciepło że pobiegłem na krótko, nie liczyłem na taki wynik chciałem się zbliżyć do mojej poprzedniej życiówki ale udało mi się złamać granicę 40 minut. Grand Prix w Gdynii uważam za bardzo fajne biegi. Dziękuję trenerowi Markowi za prowadzenie moich treningów, sam nie doszedł bym do takiego wyniku - kończy Tomasz.

Startujący w Gdyni na mecie otrzymali ostatni czwarty z układanki trójkątny medal, który w połączeniu z pozostałymi utworzył piękny medalowy ostrosłup. Więcej o biegu w Gdyni LINK

XXII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w MALBORKU

Foto. Kamil Ziniewicz - Malbork7

Malborski Bieg Niepodległości organizowany jest przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku, są to zawody biegowe na dystansie ok. 8,5km w biegu głównym i krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży, poprowadzone na pętlach ulicami miasta. Start i metę biegu usytuowano przed Starostwem Powiatowym w Malborku. W biegu wystartowali: Agnieszka Stolarów, Alicja Fiałek, Józef Grulkowski, Zenon Kaszubowski, Andrzej Głąb i Dariusz Badowski. Agnieszka Stolarów była najszybszą reprezentantką naszego miasta. Oczekujemy na oficjalne wyniki zawodów. Więcej o biegu w LINK

XXII ULICZNY BIEG SAMBORA

foto. Sławomir Wett

10 listopada 2012r w Tczewie wystartował XXII bieg na dystansie 6 km, organizowany przez Tczewski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Biegacze mieli do pokonania trasę poprowadzoną ulicami miasta oraz nadwiślańskim bulwarem. Start i meta biegu znajdowała się w na stadionie przy ulicy Bałdowskiej. W zawodach pobiegło troje naszych zawodników: Krzysztof Barcikowski - I miejsce w kategorii wiekowej, Józef Grulkowski - I miejsce w kategorii wiekowej i Zenon Kaszubowski - IV miejsce w kategorii wiekowej. Biegaczom dopisała pogoda, choć na deptaku od strony Wisły musieli zmagać się dodatkowo z porywistym wiatrem. Więcej o biegu w LINK

GDAŃSK BIEGA 2012

4 listopada 2012r w Gdańsku w okolicach Mola w Brzeźnie odbyła się kolejna impreza z cyklu Gdańsk Biega zorganizowana przez Gdański Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza została zorganizowana w sposób przystępny dla wszystkich - prosta rejestracja, koszulki techniczne i dwa dystanse do wyboru to jej zdecydowane atuty. Biegacze wystartowali o godzinie 12:00 z plaży przy molo, do pokonania mieli w zależności od wybranego dystansu jedną (2,5km) lub dwie pętle, z których część wiodła malowniczymi nadmorskimi alejkami. Po biegu każdy miał możliwość wylosowania atrakcyjnych nagród, napicia się gorącej kawy i herbaty. Jak szacują organizatorzy w akcji Gdańsk Biega 2012 udział wzięło ponad 3000 osób, w tym troje biegaczy z naszego klubu: Łukasz Godlewski, Maciej Wlazło i Marek Mróz.

VIOLA :)

31 chętnych do startu, w tym 6 kobiet... wśród nich nasza Wiola...

1 - 4:24:40      2 - 4:45:38     3 - 4:42:12    4 - 4:55:50   5 - 4:56:09

6 - 5:45:42     7 - 5:23:25    8 -  5:22:02      9 - 4:51:46      10 - 4:46:40

2 listopada 2012 w Bydgoszczy na trasę DZIESIĘCIOMARATONU wyruszyło 31 śmiałków, wśród nich Wioletta Jedynak z Grupy Malbork.

Zapraszam wszystkie osoby do Bydgoszczy, by wesprzeć mnie w tym moim marzeniu - pisze Wioletta, Można mi kibicować, ale też wystartować. Można przebiec sobie wg uznania jeden lub dwa półmaratony lub 1-2 maratony. Czyli można połączyć przyjemne z pożytecznym:) Zamierzam przebiec wszystkie 10 maratonów. Jeśli nie złapię żadnej kontuzji, zrobię to :) Trzymajcie mocno  kciuki i wspierajcie mnie proszę. Moje zwycięstwo jest też Waszym zwycięstwem :) Wiola.
Wiola ukończyła zmagania - gratulujemy i oczekujemy na obszerne informacje od naszej ultramaratonki :)

NADWIŚLAŃSKI BIEG SZLAKIEM DOLNEJ WISŁY

Foto. Zdzisław Wlazło

W niedzielę 28 października 2012 zadebiutowała w naszym regionie kolejna impreza biegowa. Nadwiślański Bieg Szlakiem Dolnej Wisły ruszył z miejscowości Małe Walichnowy (gmina Pelplin) o godzinie 11:00, tam też znajdowało się biuro biegu. Metę 20 kilometrowej trasy usytuowano w Tczewie przy Zespole Szkół Budowlanych i Zawodowych. Na biegaczy czekała jak się okazało bardzo wymagająca i trudna trasa, która obfitowała w bardzo strome podbiegi. Trudności i wysiłek na pewno rekompensowały piękne widoki na dolinę Wisły. Mimo kilku niedociągnięć logistycznych, sam bieg zyskał duże uznanie wśród uczestników. Na wszystkich na mecie oprócz pięknych medali i okolicznościowych koszulek czekała gorąca kawa i pyszny makaron z gulaszem :P Dopisała również wspaniała pogoda, choć pod koniec biegu  wszystkich zaskoczył gwałtowny opad gradu. Na zawody wybrali się Maciej Wlazło, Paweł Kamiński i Marek Mróz, a także przyjaciele klubu Barbara Łukaszewicz, Agata Masiulaniec, Przemysław Ignaszewski, Kazimierz Majna, Ryszard Lenkiewicz oraz zaprzyjaźnione ekipy biegowe Eaton Running Team i Lks Zantyr Sztum. Maciej Wlazło zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej a Paweł Kamiński V, gratulujemy osiągniętych wyników i ukończenia biegu.. Więcej informacji w LINK

ELBLĄSKI PÓŁMARATON BAŻANT

W elbląskiej bażantarni z trasą 21 kilometrów i 195 metrów trudnej crossowej trasy półmaratonu zmierzyli się zawodnicy biorący udział w kolejnym cyklu Grand Prix w biegach przełajowych. W biegu wystartował Zenon Kaszubowski, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Oczekujemy na oficjalne wyniki.

KOLEŻEŃSKA DYCHA NA 10-LECIE GT

Foto. Aneta Dominiak i Marek Mróz

W niedzielę 21 października 2012r. na terenie leśnictwa Gołębiewo, odbyły się zawody biegowe na dystansie 10 kilometrów z okazji 10 urodzin Grupy Trójmiasto. Trasa biegu poprowadzona została na pięcio kilometrowej pętli, którą biegacze pokonywali dwukrotnie. Trasa była bardzo szybka, poza półtora kliometrową niespodzianką - stromym podbiegiem :) W zawodach wystartowali Zenon Kaszubowski i Marek Mróz. Zenon zameldował się na mecie z czasem 39min 12 sec zajmując pierwsze miejsce w open, a Marek z czasem 48min 13sec ukończył na miejscu 14. Organizatorzy sklasyfikowali także dwie dodatkowe kategorie. Gratulujemy Grupie Trójmiasto super organizacji, dziękujemy za ognisko i ciepły klimat imprezy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

XIII POZNAŃ MARATON

Foto. Anna Frankiewicz

W niedzielę 14 października 2012 w Poznaniu wystartował drugi z dwóch największych w Polsce biegów maratońskich. XIII Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, po raz pierwszy odbył się na nowej trasie, była to jedna ogromna pętla 42 km i 195 m poprowadzona atrakcyjnymi częściami miasta mniejsza pętla, którą biegacze musieli pokonać dwukrotnie. W zawodach wystartowali: Roman Jaskot, Wojciech Oliński, Michał Krotowski, Jarosław Marks, Jacek Jakusik, Dariusz Protas, Maciej Frankiewicz, Radosław Meryk i Jacek Manteufel. Malbork reprezentowała także Beata Lipecka. Relację fotograficzną i filmową zapewniła Ania Frankiewicz. Z najnowszych informacji wiemy już że nasi biegacze w większości poprawili swoje rekordy życiowe, a przede wszystkim wszyscy ukończyli w dobrej kondycji bieg maratoński. Wyniki naszych zawodników: Wojciech Oliński - open 235 , czas 3:06:31 ( 3:07:00 brutto), Michał Krotowski - open 327, czas 3:12:10 RŻ (3:12:24), Jarosław Marks - open 366, czas 3:14:16 RŻ (3:14:30), Jacek Jakusik - open 1326, czas 3:48:41 (3:40:36), Dariusz Protas - open 1341, czas 3:39:36 RŻ (3:40:54), Radosław Meryk - open 2287, czas 3:54:57 RŻ  (3:57:49), Maciej Frankiewicz - open 2303, czas 3:55:10 (3:58:03), Jacek Manteufel - open 2721, czas 4:00:05 ( 4:03:39). Michał Krotowski poprawił wynik o ponad 6 minut, Jarek Marks o 7 minut, Darek Protas o 10 min, a Radek Meryk o ponad 20 min. Malbork reprezentowali także Beata Lipecka - 4:09:40 (4:10:55), Michał Makar - 3:49:19 (3:52:27), Ryszard Walendziak - 3:56:10 (3:57:04), Adrian Sitek - 4:22:20 (4:24:25). Maraton ukończyło 5420 osób. Serdecznie gratulujemy ukończenia biegu i uzyskanych wyników.

XVIII KOŚCIERSKIE BIEGI ULICZNE

foto. Aneta Dominiak

W Kościerzynie 13 października 2012r. w biegach ulicznych wzięła udział grupa naszych biegaczy. Impreza została podzielona na różne dystanse dla dzieci młodzieży na dystansach od 150 metrów dla najmłodszych do 1000 metrów dla młodzieży, oraz na bieg główny - Bieg Remusa na dystansie 5 kilometrów dla dorosłych. Trasę biegu poprowadzono na pętlach ulicami miasta. W zawodach pobiegli: Agnieszka Stolarów, Józef Grulkowski i Zenon Kaszubowski. Nasz trójka biegaczy spisała się doskonale, pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Jozef Grulkowski, drugie Agnieszka Stolarów, a trzecie Zenon Kaszubowski - Gratulujemy.

XXI BIEG KOCIEWSKI Z POLPHARMĄ

Foto. Henryk Witt

W Starogardzie Gdańskim 6 października 2012 wystartował po raz kolejny jeden z jesiennych biegów ulicznych na dystansie 10 kilometrów. W zawodach pobiegli: Agnieszka Stolarów, Alicja Fiałek, Józef Grulkowski, Zenon Kaszubowski, Andrzej Rybczyński, Roman Jaskot, i Arkadiusz Dylert. Malbork reprezentowali także: Marta Krawczyńska, Beata Mądroń, Monika Dylert, Daniel Taras, Tomasz Hamernik, Michał Karwiński, Patryk Burda, Ryszard Walendziak, Marcin Sobiś, Wojciech Tołkacz i Jerzy Jaskot. Józef Grulkowski zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej a Agnieszka i Zenon odpowiednio piąte i szóste miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Więcej informacji w LINK

XXX WROCŁAW MARATON I KOLEJNA KORONA

Foto. Beata Lipecka

W 30 Hasco-Lek Maratonie Wrocław 16 września 2012r. wystartowały dwie biegaczki z naszego miasta. Bożena i Beata Lipeckie to dwie z sześciu znanych nam Malborskich biegaczek, które zwycięsko wyszły ze starcia z królewskim dystansem 42 kilometrów i 195 metrów i to już niejednokrotnie. Bożena Lipecka przebiegając Maraton Wrocławski dopełniła także wymagań jakie stawia pragnienie zdobycia odznaki Korony Maratonów Polskich. Zgodnie z regulaminem biegacz starający się o to odznaczenie musi przebiec w ciągu dwóch lat kalendarzowych wszystkie pięć największych i najstarszych maratonów w Polsce - czyli maratony w Dębnie, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu. Bożena Lipecka stała się trzecią reprezentantką naszego miasta, obok Wioletty Jedynak i Marka Mróz, która zdobyła ten tytuł. Razem z nią we Wrocławiu wystartowała jej córka Beata Lipecka, a obie panie uzyskały doskonałe rezultaty: Bożena Lipecka czas 4h 21:min 27 sec (netto), 4h 25min 00sec brutto, Beata Lipecka czas 4h 17min 40 sec. Gratulujemy obu biegaczkom - Grupa Malbork.