foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

LUBAWSKA DYCHA

28 sierpnia 2011 w Lubawie Jarosław Folta i Zenon Kaszubowski wystartowali w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Foto. Marek Mróz

Zawodnicy mieli do pokonania dwie pięcio kilometrowe pętle. W zawodach podczas biegów dla dzieci wystartował również Paweł Folta, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

 MARATON SOLIDARNOŚCI

15 sierpnia 2011 r. w XVII Energa Maratonie Solidarności wystartowali: Jarosław Folta, Zenon Kaszubowski i Krzysztof Barcikowski. Nasi reprezentanci spisali się doskonale, Krzysztof Barcikowski ustanowił rekord życiowy osiągając metę w 2h 57min 55sec, zajmując 26 miejsce w open i 3 w kategorii wiekowej. Jarosław Folta, który powrócił do biegania po kontuzji również pobiegł w wyśmienitym czasie 3h 7min i 35 sec, zajmując 38 miejsce w open i 5 w kategorii wiekowej. W swoim pierwszym maratonie pobiegł Zenon Kaszubowski, który planował debiut dopiero na jesieni w maratonie Poznańskim i wyśmienicie poradził sobie z dystansem ,osiągając metę w 3h 8min 39sec, zajmując 41 miejsce w open i 7 w kategorii wiekowej. Zawodnicy wystartowali w Gdyni pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970, do pokonania mieli tarsę wiodącą przez Sopot, do Gdańska. Maraton poprowadzono także wokół pomnika Westerplatte. Maraton ukończyło 578 osób. Gratulujemy Wszystkim.

Foto. Henryk Witt

WIOLA PRZEBIEGŁA 100 km w LIPSKU

13 sierpnia 2011 r. na dystansie 100 km w Lipsku - Niemcy, wystartowała Wioletta Jedynak. Start ultramaratonu nastąpił o godzinie 6:00, równolegle odbywał się też bieg na 50 km. Co 3 km zawodnicy mieli do dyspozycji punkty odżywcze, zaopatrzone w izotoniki, słodycze, owoce, ciasta i ciepłe posiłki. Bieg obywał się na 10 km pętli poprowadzonej głównie lasem,  czasem zawodnicy biegli również asfaltowymi ulicami miasta. W ubiegłym roku Wioletta startowała na dystansie 50 km uzyskując czas 4h:59min.

Wiola planowała pobiec pierwszą setkę w Polsce, ale 13 sierpnia .... to data urodzin jej Mamy, która odeszła dokładnie 10 lat temu. Wiola postanowiła zrobić w tym dniu coś szczególnego, coś co kocha i czym może godnie uczcić pamięć ukochanej osoby... przebiegła 100km.

WIOLETTA JEDYNAK

Czas 11h 35min 15sec, 61 miejsce w open na 150 startujących,

10 miejsce wśród kobiet, w kategorii K-40 miejece 4.

WIOLU SERDECZNE GRATULACJE

PUCHAR MARATONU WARSZAWSKIEGO

Na dystansie 20 km biegu wchodzącego w skład cyklu biegów poprzedzających Maraton Warszawski wystartowała Wioletta Jedynak i przyjaciel Grupy Malbork Krzysztof Szachna.

Foto. Dariusz Protas

XVIII Bieg Św. Dominika

W sobotę, 6 sierpnia 2011r. z pięcio kilometrową trasą biegu św. Dominika poprowadzoną uliczkami gdańskiej starówki, ze startem i metą usytuowaną u stóp Neptuna zmierzyli się: Józef Grulkowski, Jarosław Kraszewski, Zenon Kaszubowski, Łukasz Godlewski Michał Błachut i Tomasz Nowacki.

Foto. Maciej Wlazło

LIPCOWE STARTY ZA NAMI

W maratonie pieszym w Opocznie 23 lipca 2011r. wystartowali Wioletta Jedynak i Dariusz Protas. Wspólnie z naszymi zawodnikami w drużynie na trasę ruszyła także Joanna Petaszko.

Foto. Joanna Petaszko

W sobotę 30 lipca 2011 wystartowaliśmy w trzech imprezach sportowych, w jednej o trochę innym dystansie bo na całe życie wystartowali wspólnie.

A N I A  i  W I T E K

foto. Rafał Łakomy

powiedzieli sobie sakramentalne TAK w kościele św. Jana w Malborku, i odjechali tandemem w podróż poślubną... Życzymy Im Zdrowia i Miłości na każdym kroku i każdym obrocie koła :)

III PÓŁMARATON PUCK

Z dystansem 21km i 97m zmierzyła się grupa naszych zawodników: Łukasz Anaczkowski, Arkadiusz Dylert, Maciej Frankiewicz i Marek Mróz.

foto. Anna Frankiewicz, Marek Mróz

Arkadiusz Dylert zadebiutował na dystansie półmaratonu i podobnie jak pozostali zawodnicy osiągnął bardzo dobry rezultat. Maciej Frankiewicz i Łukasz Anaczkowski poprawili swoje rekordy życiowe na tym dystansie.

IV BIEG TURYSTYCZNY W SKÓRCZU

z 15 km trasą przełajowego biegu zmierzyli się Roman Jaskot, Zenon Kaszubowski, Józef Grulkowski i Łukasz Godlewski.

XIII BIEG O KRYSZTAŁOWĄ PERŁĘ

JEZIORA NARIE

W sobotę 9 lipca na 33 kilometrową trasę dookoła jeziora Narie wyruszył nasz zawodnik Zenon Kaszubowski, który doskonale spisał się mimo iż debiutował na tak długim i do tego trudnym dystansie. Zajął I miejsce w kategorii M 40 - Gratulujemy.

Foto. Marek Mróz

W biegu wystartowali również Przyjaciele Grupy Malbork min. Magda Wolf, Mirosław Jurewicz, Piotr Zienkiewicz, Bartosz Mazerski, Roman Olszewski, Lucjan Chrząstkowski i Kazimierz Majna. Trasa biegu o Kryształową Perłę przez osoby, które ukończyły ten bieg określana jest jako trudniejsza nawet od maratonu. Choć krótsza o 9 km, wiedzie cały czas po pagórkowatym terenie, a na niektóre wzniesienia ciężko jest wjechać nawet rowerem. W tym roku zawodnicy zmagali się również z upałem.

PÓŁMARATON W UNISŁAWIU I RZEŹNIK

W VIII Półmaratonie Unisławskim, wystartował Zenon Kaszubowski. Mimo trudnej, pagórkowatej trasy doskonale rozłożył siły na dystansie biegu. Nasz zawodnik zajął 7 miejsce w kategorii wiekowej i 16 w open, z czasem 1h 25 min 58 sec.  W niesamowicie trudnym zarówno ze względu na długość jak i teren VIII Bieg o Puchar Rzeźnika wystatowali Wioletta Jedynak i Dariusz Protas  Bieg ten odbywa się na dystansie 80 km, i jest jedną z najtrudniejszych w kraju imprez ultramaratońskich. O starcie naszych w Rzeźniku już niebawem artykuł w zakładce Biegaja z Grupą Malbork i na Maratonypolskie.pl

STARTOWY WEEKEND GRUPY MALBORK

Sobota 18 czerwca to aż cztery imprezy, w których wzięli udział nasi członkowie. W Maratonie na całe życie wystartowali - Kamila i Łukasz.


Wspólnie postanowili iść przez życie i w kościele św. Anny w Sztumie wstąpili w związek małżeński. Naszej Młodej Parze, o której nie moglibyśmy zapomnieć w Gdyni składamy najlepsze życzenia na nowej drodze życia. Grupa Malbork i Przyjaciele.

Foto. Anna Frankiewicz, Marek Mróz

Zapraszamy do galerii zdjęć z Nocnego Biegu Świętojańskiego, jest także dostępna galeria zdjęć Pana Henryka Witta. LINK oraz galeria na stronie Gdyńskiego GOSIRu LINK. W Biegu Piekarczyka w Elblągu, na dystansie 10 km wystartował Zenon Kaszubowski, Nasz zawodnik zajął 10 miejsce w open i 2 w kategorii wiekowej.