foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

W tym roku, pośród wielu biegów organizowanych z okazji odzyskania niepodległości (mamy w tym dniu chyba największy wysyp biegaczy startujących w jednym dniu w całym kraju) znalazł się „odświeżony” bieg w Malborku. „Odświeżony” ponieważ odbywał się tym razem w nowym miejscu i na większym dystansie biegu głównego.

Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku przy pomocy współorganizatorów – Urzędu Miasta Malborka, KS Active Malbork oraz firmy Folta. Start i meta zostały usytuowane przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 przy Pl. Narutowicza, a całe zaplecze w holu szkoły.

Najpierw na starcie stanęli najmłodsi ze szkół podstawowych na dystansach 700 i 850 m, gimnazjaliści na dystansie 1700 m oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych również na dystansie 1700 m.

W biegu głównym, który wystartował o godzinie 14 wzięło udział 141 biegaczy. Trasa podzielona była na 3 pętle i całkowity dystans wyniósł ok. 10 900 m. Zawodnicy po starcie z Pl. Narutowicza biegli ulicą Parkową, Sportową, Wiosenną, Łąkową, z powrotem Parkową pod szkołę, Warecką, Kościuszki, obok Pl. Jagiellończyka, Piastowską i Parkową na kolejną pętlę. Po zakończonych zmaganiach medale wręczał Burmistrz Malborka Pan Marek Charzewski. W budynku szkoły można było posilić się posiłkiem regeneracyjnym.

Jak na tę porę roku pogoda była dość łaskawa dla biegaczy. Okresowe przelotne opady lekkiego deszczyku przed startem nie wystraszyły ani zawodników ani dopingujących kibiców. Temperatura powietrza wynosiła około 15 stopni i można było zrzucić zbędne ubrania krępujące ruchy. Niektórym mogły przeszkadzać lekkie porywy wiatru, ale najważniejsza była radość z tego, że możemy dziś świętować naszą niepodległość i wspomnieć tych, którzy o nią walczyli.

Bieg główny wygrał Bartosz Mazerski z Zantyra Sztum z czasem 36:25. Najszybszym reprezentantem Grupy Malbork był Łukasz Godlewski, który jednocześnie zdobył miano najszybszego mieszkańca Malborka. Łukasz zajął 6 miejsce z czasem 40:25 oraz 1 miejsce w kategorii wiekowej M30-39. Na wyróżnienie zasługuje również wynik Krzysztofa Barcikowskiego, który zajął 8 miejsce OPEN i 2 miejsce w kategorii wiekowej M40-49 z czasem 40:35.

Wyniki pozostałych zawodników Grupy Malbork:

Michał Krotowski, miejsce 22, 5 M30-39, czas: 44:08

Damian Szwabe, miejsce 31, 6 M30-39, czas: 45:06

Paweł Szymkowiak, miejsce 32, 7 M30-39, czas: 45:06

Arkadiusz Dylert, miejsce 36, 8 M30-39, czas: 46:10

Maciej Wiśniewski, miejsce 47, 12 M40-49, czas: 47:55

Wszystkim startującym zawodnikom serdecznie gratulujemy, a kibicom dziękujemy za wsparcie!