foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

W sobotni wieczór w Warszawie biegacze z całej Polski uczcili wybuch powstania startując w 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Udział wzięło blisko 10 tysięcy biegaczy. Do wyboru były dwa dystanse. Start na 5 km i rywalizacja wózkarzy rozpoczęła się o godz. 20:00. Bieg na dłuższym dystansie 10 km o godz. 21.00. Biegi poprzedziło uroczyste odśpiewanie Roty i Mazurka Dąbrowskiego. W pakietach startowych zawodnicy otrzymali okazjonalne koszulki w barwach przypominających wojskowy kolor khaki które projektem nawiązywały do wydarzeń powstańczych oraz biało czerwone opaski ze stemplem, symbolem Polski Walczącej.
Na trasie oraz na starcie i mecie można było spotkać stanowiska bojowe, barykady, żołnierzy, sanitariuszki prezentujące umundurowanie i broń z okresu powstania oraz grupy rekonstrukcyjne. Dochodzące z głośników wystrzały przypominały o tym jak ciężkie walki Warszawiacy stoczyli w boju o swoje miasto, Polskę i wolność. Obecność rekonstruktorów skłaniała do refleksji, przypominała, że dzięki ofierze powstańców, często tej największej, z własnego życia, my teraz możemy swobodnie biegać i uprawiać sport na ulicach i skwerach Warszawy.

W tym historycznym biegu wzięła udział Agnieszka Masys reprezentując Grupę Malbork. Na mecie zameldowała się:  OPEN 3280, kat. K30-203, czas: 00:53:35

 

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem