foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

18 września 2016 odbył się wielki finał Grand Prix Malborka w Biegach Przełajowych - "Parkowa 5 z Grupą Malbork". Trzecie i zarazem ostatnie zawody przyciągnęły rekordową liczbę biegaczy oraz dzieci na stadion Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Parkowej. Rywalizacji sprzyjała nie tylko doskonała pogoda, również niesamowita atmosfera, moc pozytywnej energii i doping kibiców. Bieg główny w związku z remontem ścieżki pieszo- rowerowej został przeprowadzony na nowej trasie, jednej pętli długości około 5km, zwycięzcami GPX zostali.... 

Zacznijmy jednak od początku :) 

Przypomnijmy, o co chodziło w tym całym "zamieszaniu"... Parkowa 5 z Grupą Malbork to projekt biegowy naszego Stowarzyszenia, który zorganizowaliśmy już po raz drugi. W poprzednich latach byliśmy autorami trailowego Pikniku Biegowego w lesie nieopodal Gościszewa (2013/2014), cyklicznego Biegu Sylwestrowego oraz kilku edycji Polska Biega. W 2015 przyszedł czas by stworzyć „coś większego” i tak narodziła się P5zGM. Ubiegłoroczna edycja Parkowej 5 okazała się sukcesem wiec zdecydowaliśmy się kontynuować dobre bieganie parkowymi ścieżkami w naszym mieście. Naszym celem było stworzenie imprezy skierowanej do każdego mieszkańca Malborka i okolic. Przede wszystkim chcieliśmy zachęcić do zabawy amatorów biegania, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym pięknym sportem oraz młodzież i dzieci.

W skrócie ... "Parkowa 5 z GM" to cykl trzech biegów przełajowych na dystansie około 5 kilometrów na terenie Parku Miejskiego w Malborku. Oprócz Biegu Głównego zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla młodszych pasjonatów tego sportu. Dzieci w wieku szkolnym: podstawówki i gimnazja oraz maluchy miały do pokonania dystans od 100 do 800 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Zawody dla dzieciaków przeprowadziliśmy na bieżni stadionu CAW.

Statystyki ..... Grand Prix odbyło się w następujących terminach: 29 maja, 26 czerwca i FINAŁ 18 września 2016 roku. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kategorii Open w podziale na kobiety i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszystkie biegi były punktowane wg specjalnego klucza, a najlepsi zawodnicy całego cyklu otrzymali nagrody.

Sumując wszystkie edycje w Biegu Głównym udział wzięło około 250 zawodników w większości z Malborka, gościliśmy również biegaczy ze Sztumu, Elbląga, Kwidzyna, Starego Pola, Krasnołęki, Białej Góry nawet z Sopotu. Rekordową frekwencję zanotowaliśmy również w zawodach dla dzieciaków... Spokojnie można powiedzieć, że w ciągu całego cyklu wystartowało około 150 najmłodszych biegaczy.

Najszybszą kobieta mieszkającą w Malborku była Agnieszka Stolarów, a mężczyzną Łukasz Godlewski.

Najszybsza trójka Open Kobiet to: Agnieszka Stolarów, Alicja Walendziak, Agnieszka Oliwińska.

Najszybsza trójka Open Mężczyzn: Łukasz Godlewski, Szymon Kosmala, Jan Gębicki.

WYNIKI TUTAJ !!!

GALERIA FOTO - BIEG 1 - 29 maj 2016

GALERIA FOTO - BIEG 2 - 26 czerwiec 2016

GALERIA FOTO - BIEG 3 - 18 wrzesień 2016

Trasa ... W majowej i czerwcowej edycji biegaliśmy 5 km na dwóch pętlach wokół CAW. We wrześniu niespodziewany remont odcinka przy stadionie lekkoatletycznym zmusił nas do zmiany trasy i wytyczenia nowej, jednej pętli w sąsiedniej części parku miejskiego. Tuż przed startem w dniu zawodów okazało się, że musieliśmy nieznacznie skrócić trasę o początkowy odcinek na stadionie, ponieważ odbywał się w tym miejscu mecz piłki nożnej. Kolejną niespodzianką było pomylenie trasy przez czołówkę (reszta pobiegła za nimi), przez co finisz był łatwiejszy, bez podbiegu na ostatnich metrach przed metą. Czy trasa w dwóch pętlach czy na jednej był fajniejsza musicie ocenić sami, opinie możecie wrzucać w komentarzach na FB :)

Wsparcie ... przy organizacji całego przedsięwzięcia pracował cały sztab ludzi nie tylko z Grupy Malbork, do działań w dniu zawodów włączyło się sporo wolontariuszy z malborskich szkół ponadgimazjalnych. Pomoc medyczną na trasie i na mecie zapewnili medycy ze stowarzyszenia Joannici - Dzieło Pomocy. Wolontariusze obu formacji zabezpieczali trasę, podawali wodę podczas biegu oraz kierowali ruchem. Wspierali i pomagali przy biegach dzieci. Pilnowali porządku na parkingu. Mimo młodego wieku spisali się na medal. Wielkie podziękowania za ich pracę i wysiłek.

Wieczorynki z GM ..... od początku maja ruszyliśmy ze specjalnym programem treningowym podczas Wieczorynek z Grupą Malbork bezpośrednio przygotowanym pod P5zGM. W każda środę od maja do września udział w zajęciach brała spora ekipa, nieważne czy padał deszcz czy był upał ... Trenowaliśmy na stadionie, w terenie i w mieście. Biegaliśmy pod górkę i z górki, niestraszne były nam interwały i ćwiczenia siłowe. Często robiliśmy sobie wycieczki biegowe wokół Malborka, poznawaliśmy nowe ścieżki i okolicę. Wiosna i lato w wesołej atmosferze. Każdy nawet najcięższy trening z uśmiechem na ustach i z dobrą energią w sercu. ENDORFINY !!! Jaki efekt i co nam to dało oprócz dobrej zabawy? ... PUDŁO .... Joasia Kumkowska (3 miejsce K30), Agnieszka Masys (2 miejsce K30), Monika Kosianowska ( 1 miejsce K40), Łukasz Kumkowski ( 3 miejsce M30) ... cała ekipa poprawiła swoje wyniki biegowe ... można? Można !!! ...GRATULACJE !!!! :)

GALERIA FOTO - WIECZORYNKI

Klimat .... Na wszystkich imprezach, jakie organizujemy oprócz profesjonalnego podejścia dotyczącego obsługi zawodnika chcemy stworzyć niezapomnianą atmosferę a przede wszystkim integrować nasze lokalne biegowego środowisko. Zawody z Grupą Malbork mają w programie zawsze piknik rodzinny gdzie oprócz biegania jest i czas na zabawę zarówno dla dorosłych jak i dal dzieci. W tym roku przy aktywnym wsparciu Centrum Zabaw Latawiec udało nam się przygotować szereg atrakcji dla dzieciaków np: malowanie twarzy, "dmuchańce", balony, słodycze. Dorośli po Biegu Głównym mogli w tym czasie na spokojnie powspominać wrażenia z trasy przy gorącym posiłku i przy domowym cieście, herbacie i kawie. Tradycją naszych imprez jest to, że staramy się stworzyć atmosferę biegowego święta, tak żeby każdy z uczestników poczuł się jak w wielkiej biegowej rodzinie. To, co cementuje środowisko, to klimat, jaki panuje podczas imprezy... naszym priorytetem jest przede wszystkim dobra zabawa!!!.

Dzięki wsparciu partnerów udało nam się również przeprowadzić na każdym z biegów loterię, w której każdy z zawodników kończących bieg mógł wziąć udział. W wyborze fantów do losowania kierowaliśmy się zasadą by były jak najbardziej związane z dyscyplina, którą uprawiamy. Mamy nadzieję, że wszystkie wylosowane gadżety przydadzą się i sprawią wiele radości nowym właścicielom.

Medal.... Długo trwała dyskusja w Klubie, jaką formę ma przyjąć medal w tegorocznej edycji P5zGM. Poprzednio był jeden duży medal na koniec GPX. Tym razem postanowiliśmy, że każdy z biegów będzie miał swoją niepowtarzalną pamiątkę w postaci krążka. Medal nawiązuje do charakteru zawodów, czyli biegania w terenie, po parku miejskim, motywem głównym są liście drzew występujących na trasie. Tworząc medale zrezygnowaliśmy z metalu i plastiku bazując tylko na surowcach naturalnych, jak najbliżej przyrody... Drewno i delikatny grawer w formie wypalanki dopełniającej całość. Prawda, że piękne? :)

Partnerzy... Cała impreza nie miałaby racji bytu gdyby nie mega wsparcie z zewnątrz. Wiadomo, że bez pomocy nie da się praktycznie niczego zorganizować. W Naszym przypadku mamy szczęście, bo w akcję włączyło się sporo firm i osób prywatnych. Pomoc to nie tylko zastrzyk gotówki, ale również przedmioty, które mogliśmy wręczyć, jako nagrody lub przeznaczyć do losowania. Dzięki sponsorom zawodnicy mieli okazję uzupełnić izotonik przed startem i na mecie oraz wzmocnić posiłkiem gdy opadły już emocje biegowe, była kawa, herbata i domowe ciasta upieczone przez dziewczyny z Klubu. Pakiety startowe były bogatsze. Dzięki dobrze przeprowadzonej rozgrzewce nikt nie nabawił się kontuzji podczas pokonywania parkowych ścieżek. Jak już wcześniej wspominaliśmy dzielnie spisali się wolontariusze i medycy zabezpieczający trasę. Policja przygotowała wspaniały pokaz z alkogoglamii. Ci wszyscy ludzie i instytucje dokładając swoją cegiełkę sprawili że Parkowa 5 wypaliła na 5.  Z tego miejsca każdemu, kto choć w najmniejszym stopniu przysłużył się i pomógł serdecznie DZIĘKUJEMY !!!!. Bez was nie było by tak dobrej imprezy.

Naszymi Partnerami byli: KS Sport, Bank Zachodni WBK, Dobra Forma, Centrum Aktywnego Wypoczynku, Kompania Piwowarska, Fotografia Kreatywna, Cukiernia Niucka, Joanici Dzieło Pomocy, Łukasz Godlewski trener personalny, Anna Marks, Jazz Club Spiżarnia, Centrum Animacji sala zabaw Latawiec, Salon Chocolate, Rusz się z Betti, PORD, La Estetica, KB Nieruchomości oraz Urząd Miasta Malborka i Starostwo Powiatowe w Malborku .. jeszcze raz DZIĘKUJEMY !!!  :)

 Co dalej ? ... czy będziemy kontynuować w przyszłym roku Parkową 5 z GM, czas pokaże. Może przygotujemy coś nowego, czego jeszcze w Malborku nie było. Wszystko to zależy od bardzo wielu czynników i zasobów finansowych. Na pewno nie zmarnujemy potencjału biegowego, jaki udało nam sie zgromadzić w ciągu tych wszystkich imprez. Jedno jest pewne... w 2017 będzie się działo. :)

GALERIA FOTO & FILM (Bieg 1) - NaszeMiastoMalbork.pl

GALERIA FOTO (Bieg 3) - NaszeMiastoMalbork.pl

GALERIA FOTO (Bieg 3) - Malbork1.pl

A co nas czeka jeszcze w tym roku? Na 100% Będzie Bieg Sylwestrowy na który już teraz serdecznie zapraszamy... W tym roku dokładnie 31 grudnia, szykujcie przebrania, będzie wesoło. Co tydzień, w środę kontynuujemy Wieczorynki, czyli bieganie na spontanie. To że Parkowa 5 się zakończyła nie jest równoznaczne że kończymy treningi wieczorową porą ... każda środa o 19:00 zbiórka przy hotelu Dedal. 22 października coś dla biegaczy lubiących wycieczki w terenie, jesienna odsłona Biegu po Twierdzy Malbork ... 3 etapy, dużo bunkrów i jeszcze więcej kilometrów do pokonania. Wyprawa nieznanymi ścieżkami wokół Malborka... W planach na zimę jest jeszcze jeden projekt, nad którym pracujemy... Niebawem szczegóły... Warto biegać z Grupą Malbork, serdecznie zapraszamy do wspólnych treningów :)

 

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem