foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

W dniach 4-6 sierpnia odbyło się jedno z największych wydarzeń triathlonowych w Polsce, Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. IRONMAN 70.3 Jest to globalny cykl imprez obecny w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Aktualnie pod szyldem IRONMAN organizowanych jest ponad 130 imprez na całym świecie. Kolebką IRONMAN'a są Hawaje. To właśnie w tym miejscu od 1978 roku organizowane są Mistrzostwa Świata na Big Island, najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie, które są celem i marzeniem niemal każdego, kto uprawia tę dyscyplinę sportu.

6 sierpnia na dystansie IRONMAN 70.3 (1,9 km pływanie - 90 km rower - 21,1 km bieg) wystartował reprezentant Klubu Biegacza Grupa Malbork - Ryszard Huzar, Tego dnia od godz. 8 na trasie half-Ironmana rywalizację rozpoczęło przeszło 2,2 tys. zawodników i zawodniczek. Start i meta, podobnie, jak w ubiegłych latach, umiejscowiona została na Skwerze Kościuszki. Organizatorzy ustawili tam również trybuny dla kibiców. Na całej trasie tych emocjonujących zawodów "ludzi z żelaza" wspierał kilkutysięczny tłum. Najszybsi z tym morderczym wyzwaniem uporali się czasie poniżej czterech godzin, Ryszard ukończył zawody i przekroczył metę z czasem: 06:19:23  zajmując 1633 miejsce OPEN, 176 w kat. M-45

Dodatkową atrakcją tych zawodów był pojedynek między, Pawłem i Robertem Korzeniowskim. Złoty medalista mistrzostw świata w pływaniu zmierzył się z czterokrotnym zdobywcą krążka w tym samym kolorze w chodzie sportowym podczas igrzysk olimpijskich. Przy okazji tego zakładu, reklamowanego, jako pojedynek mistrzów sportu, zbierano są pieniądze na cele charytatywne. Paweł Korzeniowski wspierał głodujące dzieci w Sudanie Południowym. Z kolei Robert Korzeniowski pomagał maluchom w ogarniętej wojną Syrii.

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem