foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Tak na szybko zmontowana akcja. Od słowa do słowa i znaleźliśmy się 28 października z samego rana w Tczewie. W sumie temat nagrany przez Martę by w szczytnym celu wystartować. I tak też się stało. W pierwszej kolejności zrobiliśmy małe wybieganie, około 10km od mostu do mostu i z powrotem. Pełen spontan, pełen luz. Tuż przed 9:00 byliśmy gotowi na główne danie.
PARKRUN to cykliczna impreza biegowa organizowana w całej Polsce w każdą sobotę punkt 9:00. Dystans do pokonania to równe 5 kilometrów. Biegają wszyscy i młodzi i dorośli na zupełnym luzie. Można się ścigać i można też rekreacyjnie polecieć. Każdy z zawodników ma swój specjalny kod paskowy, który jest zaczytywany na mecie. Nie ma pomiaru czasu z czipów i maty. Cała impreza jest organizowana przez wolontariuszy i ekipę Biegający Tczew.

W tym dniu odbył się specjalny Parkrun, zbieraliśmy pieniądza dla Michaliny Jeleniewskiej16-letniej uczennicy klasy sportowej Liceum Jana III Sobieskiego w Tczewie. Michalina 11 września 2017 roku podczas zajęć wychowania fizycznego poczuła silne pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej strony ciała. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdiagnozowali udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń. Michalina ma porażenie lewostronne, nie może chodzić i wykonywać podstawowych czynności. Obecnie jest leczona w Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie.


Michalina wymaga bardzo kosztownej i długiej specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej. To jedyna szansa na to, żeby mogła się samodzielnie poruszać. Koszt rehabilitacji neurologicznej to ponad 11 000 zł za miesiąc. Potrzebne są również pieniądze na liczne konsultacje specjalistyczne, zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego oraz leki.
*Podczas imprezy wszystkim uczestnikom udało się zebrać blisko 2 tysiące PLN. :) Jeśli koś by chciał pomóc to może wpłacić dowolną kwotę na subkonto w PLN Fundacji Forani: 61 1750 0012 0000 0000 3670 4969 Nr SWIFT Raiffeisen Bank Polska to RCBWPLPW IBAN baku: PL W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać: "DAROWIZNA MICHALINA JELENIEWSKA" Możesz też pomóc Michalinie przekazując 1% podatku. Wpisz numer KRS Fundacji Forani: 0000420954i cel szczegółowy: Pomoc Michalina Jeleniewska.

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem