foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

KOLEJNY SUPER NEWS... FREE WODA W ALU-PUSZKACH NA MECIE :) !!! Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczy dla uczestników naszej imprezy wodę w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts 2018.

Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych aluminiowych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami.

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem - w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry, a od kilku lat roku również o Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na STRONĘ FUNDACJI RECAL -  TUTAJ

INFO DOTYCZĄCE FUNDACJI:

Wspieramy odzysk i ponowne przetworzenie aluminiowych puszek po napojach oraz innych opakowań, w których aluminium jest materiałem dominującym. Swoje cele realizujemy upowszechniając wiedzę na temat możliwości powtórnego wykorzystania wszystkich opakowań aluminiowych oraz płynących z tego pożytków ekologicznych i ekonomicznych. Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL działa nieprzerwanie od 1995 r.

Działania Fundacji RECAL wspierają dwaj krajowi producenci puszek do napojów: Ardagh Metal Beverage i Can-Pack oraz europejskie stowarzyszenie wytwórców metalicznegi glinu - European Aluminium. Szczególne miejsce w działaniach RECAL zajmują dwie organizacje odzysku opakowań - CP Recycling S.A. oraz recan S.A. Obie profesjonalnie zajmują się recyklingiem aluminiowych puszek po napojach. Dodatkowo w 2017 r., w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego, realizujemy warsztaty edukacji recyklingowe przy współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. oraz Gminą Drezdenko. W 2017 r. m.in. przy organizacji wydarzeń sportowych wspiera nas również Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o.

Dzięki obecności Fundacji RECAL na polskim rynku recyklingowym i prowadzonym przez nią działaniom i akcjom poziom odzysku aluminium z puszek napojowych wzrósł z 2 procent w 1995 r. do 80 procent w 2015 r. Fundacja opracowuje, udostępnia i pomaga wdrożyć edukacyjne programy recyklingowe dla jednostek oświatowych (szkół, przedszkoli), gospodarczych (firm gospodarujących odpadami) oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Fundacja RECAL powstała z inicjatywy producentów puszek do napojów: Continental Can Polska Sp. z o.o. (obecnie Ardagh Metal Beverage) i PLM AB Malmö ze Szwecji oraz pięciu producentów aluminium: Alcan, Aluminium Company of America, Pechiney Rhenalu, Reynolds (Aluminium) Deutschland i VAW Aluminium.

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem