foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

Klub Biegacza GRUPA MALBORK serdecznie zaprasza na wrześniowy bieg i marsz po nowej, szybkiej trasie zlokalizowanej w Parku Miejskim oraz nad rzeką Nogat w Malborku. Kontynuujemy dobrą tradycję zawodów przełajowych zapoczątkowanych w 2015 roku cyklem „GPX Parkowa 5 z Grupą Malbork” kierując się zasadą … „w pięknych okolicznościach przyrody, im mniej asfaltu tym zdrowiej i przyjemniej”

Jesteśmy ekipą która od wielu lat organizuje różne imprezy biegowe w Malborku, często też startujemy w zawodach zarówno w kraju jak i za granicą. Wiemy co potrzeba by impreza udała się i na długo zapadła w pamięci uczestników. W tym roku podwyższamy poprzeczkę, za cel postawiliśmy sobie organizację najfajniejszych „przełajów” w regionie.

Impreza skierowana jest do każdego mieszkańca naszego miasta i okolic tych bliższych i dalszych. Przede wszystkim chcemy zachęcić do zabawy amatorów biegania, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym pięknym sportem oraz młodzież i dzieci.Biegacze będą rywalizować na trasie długości 10 kilometrów ( 2 pętle po 5km), Nordic Walking to jedna pętla długości około 5,7 kilometra.

WIĘCEJ...

"PARKOWA 5" Z GRUPA MALBORK to impreza dla całych rodzin. Oprócz startu w Biegu Głównym i Marszu Nordic Walking odbędą się Biegi Dzieci i Młodzieży na różnych dystansach na stadionie i bieżni, wspólne kibicowanie i zabawa przez cały dzień. Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału aktywnie w biegu lub marszu, albo jako kibice i wsparcie dla zawodników. Dla dzieciaków przygotowaliśmy szereg atrakcji. Animację przeprowadzi współpracująca z nami od lat ekipa z Centrum Animacji, Sala Zabaw Latawiec. BĘDZIE NAPRAWDĘ WESOŁO I KOLOROWO !!!! ZAPRASZAMY 

 

Idzie jesień i zima, bardzo szybko robi się ciemno i szaro, widoczność na drodze spada drastycznie, częściej występują mgły i deszcze. Jest niebezpiecznie rano i wieczorem. Dzięki naszemu Partnerowi czyli Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego możemy zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, szczególnie tych najmłodszych codziennie przemierzających drogę z domu do szkoły, często wcześnie rano lub wieczorem. Do każdego pakietu dziecięcego trafi specjalna opaska odblaskowa która można nosić na ręce lub zapiąć do plecaka, tornistra lub przytwierdzić do roweru lub hulajnogi. Mały gadżet a może uratować życie i zdrowie.

!!! ODBLASKOWY ZESTAW W PAKIECIE STARTOWYM BIEGU DZIECI I MŁODZIEŻY !!!

"PARKOWA 5" Z GRUPĄ MALBORK to nie tylko bieganie, to też maszerowanie. W Polsce Nordic walking stał się bardzo popularną dyscypliną sportu. W Malborku jest bardzo mało zawodów dla "kijkarzy" dlatego też "Parkowa 5" w jakimś stopniu wypełnia tę lukę. 17 września zawodnicy zmierzą się trasą wytyczoną w Parku Północnym w Malborku. W odróżnieniu od biegaczy do pokonania będzie jedna pętla długości około 5,7 kilometra ... Start i meta na stadionie Centrum Aktywnego Wypoczynku. Dla każdego kto ukończy marsz, piękny medal, dla najlepszych puchary. Nordic Walking to bardzo fajna dyscyplina sportu ... nie biegasz to spróbuj pomaszerować na trasie "Parkowej 5" :) DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU !!!!.

PROGRAM MINUTOWY IMPREZY

 

09:00 - 11:30  - Biuro zawodów (Odbiór Pakietów Startowych - Bieg Główny i Marsz Nordic Walking),

09:00 - 10:30 - Rejestracja zawodników do "Biegu Dzieci i Młodzieży",

10:45 - 11:30 - Start - Biegi dla dzieci i młodzieży na stadionie CAW

11:30 - Dekoracja zawodników „Biegu Dzieci i Młodzieży” na scenie głównej,

12:00 - Wspólna rozgrzewka przed biegiem i marszem z Anną Kosińską,

12:15 - Uroczyste Otwarcie"Parkowej 5" z Grupą Malbork,

12:30 - START - BIEG GŁÓWNY (10km - 2 pętle), MARSZ NORDIC WALKING (5,7 km - 1 pętla),

13:00 - Rozpoczęcie części piknikowej, wydawanie posiłków, ciasto, gorące / zimne napoje,

14:00 - Zamknięcie trasy, dekoracja najlepszych zawodników OPEN & Kat. Wiekowe,

14:30 - Podsumowanie "Parkowej 5" z Grupą Malbork.

14:45 - Loteria wśród wszystkich zawodników marszu i biegu.

WIĘCEJ ...

TO NIE KONIEC NIESPODZIANEK ... "Parkową 5" z Grupą Malbork wspiera również firma KS SPORT. Od wielu lat współpracujemy z jedną z największych firm z branży handlującej asortymentem sportowym w Polsce. Do pakietów startowych wrzucamy bidony treningowe Asics'a dla pierwszych 100 zawodników, którzy pojawią się w biurze zawodów 17 września. Dla kolejnych zawodników też, mamy niespodzianki od KS SPORT !!! ... SUPER !!!!

 

 

KS SPORT - Sport to pasja, zaangażowanie ludzi w spełnianie swoich marzeń, inspiracja do przekraczania granic swoich możliwości. Właśnie takie wartości połączyły zespół ludzi, którzy dali początek Firmie i tworzą ją do dziś. Firma KS SPORT od momentu powstania z powodzeniem działa na polskim rynku odzieżowo-obuwniczym. Oferuje produkty wiodących marek sportowych, jest na bieżąco z najnowszymi trendami i dba o to, aby Klienci mieli możliwość zaopatrzenia się w najwyższej jakości odzież, obuwie oraz akcesoria sportowe i nie tylko. KS SPORT rozpoczął działalność w 2008 roku, dziś po wielu latach dysponuje rozbudowaną Siecią Sklepów w całej Polsce. Dbałość na każdym kroku o satysfakcję oraz profesjonalizm to jedna z misji jaka towarzyszy zespołowi KS SPORT. Firma stawia na zrównoważony rozwój oraz zaufanie Klientów. Takie wartości zostały dostrzeżone i uhonorowane prestiżowymi nagrodami. Najważniejsze z nich to: Debiut Roku 2010 przyznaną przez Regionalna Izbę Gospodarczą Pomorza oraz Tytuł Firma Roku w konkursie Malborski Mistrz Biznesu w 2015. KS SPORT od wielu lat współpracuje z Klubem Biegacza Grupa Malbork i wspiera nas w wielu imprezach sportowych.

KONTAKT: KS SPORT, 82-200 Malbork, Targowa 17, Tel/fax:+48 (55) 647 90 55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KTO POWIEDZIAŁ ŻE, 13 TO PECHOWA LICZBA ??? ... NIE U NAS !!! :) Tak się składa, że podczas "Parkowej 5" z Grupą Malbork TRZYNASTKA to najszczęśliwsza liczba, to liczba która pachnie wygraną :) ... Fundatorem "13" ... czyli PAKIETU STARTOWEGO NA 13 PÓŁMARATON WARSZAWSKI (OPCJA za 99PLN Z KOSZULKĄ BAWEŁNIANĄ) który odbędzie się wiosną 2018 jest ŁUKASZ GODLEWSKI, LIDER I TRENER EKIPY "GODLEWSKI RUNNERS" ... Łukasz to szybki zawodnik, dobry trener i świeżo upieczony pacemaker maratoński :) ... Pakiet trafi w ręce zawodniczki lub zawodnika z Malborka który pojawi się na mecie biegu głównego na 10 km jako 13 ze wszystkich startujących mieszkańców Malborka :) ... szczęśliwa 13 śmiga wiosną "połówkę" :) ... wystarczy tylko pobiec "Parkową 5" ... do zapisów Malbork !!!!

KOLEJNY FAJNY NEWS !!! :) ... STUDIO FITNESS & CROSSFIT - AKTYWNIE Z MOLKAMI Ufundowało 2 vouchery na treningi tzn ... 1 voucher to cztery wejścia treningowe ... Oferta zarówno dla pań jak panów. Do wyboru rożne metody zmęczenia ciała ... fitness, pilates, treningi obwodowe z elementami crossfit, Deep Work ... Jedno jest pewne ... szykujcie się n a niezły wycisk !!!
No dobra, teraz szczegóły ... Podobny system jak z pakietem od Godlewski Runners ... voucher zgarnia 25 i 30 zawodniczka lub zawodnik który wpadnie na metę i reprezentuje Malbork w Biegu Głównym na 10 km .... :) DO BOJU BIEGACZKI I BIEGACZE Z MALBORKA !!!

Czy już wspominaliśmy o cateringu podczas zawodów? ... nie? no to trzeba to szybko dopowiedzieć ... Tradycją naszych imprez jest fakt że zawodnicy głodni i spragnieni od nas nie wyjeżdżają, tak będzie i tym razem. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo kalorii które trzeba będzie pochłonąć przed i po biegu/marszu.... U nas nie ma cienkiej zupki z małą pajdką chleba i do domu ... o nie nie.. Na początek lekkie węglowodanowe przekąski w postaci drożdżówek ufundowanych przez Cukiernię Niucka i Cukiernię Tradycyjną z Malborka, wjadą też owoce w rożnej postaci ... do popicia gorąca herbata, woda lub izotonik. Po biegu konkretna micha gorącej zupy przygotowanej przez Zajazd Jonatan z Czernina, w drugą łapkę piwo z Browaru Gościszewo ... w kieszeń puszka IZO z zasobów RECAL - Fundacji na Rzecz odzysku Opakowań Aluminiowych. Na dokładkę jakby komuś było mało ... mega pajda chleba z Piekarni Koszykowej ze smalcem, ciasta domowej roboty przygotowane przez ekipę Grupy Malbork, kawa, herbata ... ufff i jeszcze trochę rożnych słodyczy w postaci waty cukrowej od Polski Cukier, wafli, ciasteczek itp itd ... NA TRASIE TYLKO WODA, żebyście za mocno nie przytyli przed metą !!! :) będą 2 punkty nawadniania .... wodę ufundował malborski MCDonalds ... ależ będzie impreza 

    

 

                                     

KOLEJNE FAJNE INFO !!! ... Studio otwarte TO TU przygotowało: 3 vouchery na miesięczne warsztaty malarskie i rzeźbiarskie (w cyklu: 1 x w tyg, przez 4 tyg., do wykorzystania w październiku). Te artystyczne nagrody rozlosujemy wśród dzieciaków które wezmą udział w naszej imprezie biegowej :)
A ZATEM .... DZIECIAKI NA START !!! ... A POTEM RODZICE !!!

"(...) Studio otwarte TO TU. to kreatywna przestrzeń
maluj TO TU. rysuj TO TU. rzeźb TO TU. kreuj TO TU.
filozofia studio otwarte TO TU. = ludzie, sztuka, pasja, kreacja, radość..
Studio otwarte TO TU. to miejsce dla każdego, przyjazna przestrzeń, która zaprasza do siebie wszystkich, którzy chcą realizować swoje kreatywne „ja”, odkrywać w sobie pasję, urealnić pomysły, tworzyć, otworzyć się na przestrzenie - nieprzestrzenie. TO TU. zmienisz optykę..
Studio otwarte TO TU. oferuje zajęcia, których trzonem jest malarstwo, rysunek, rzeźba, mural, mozaika i inne obszary sztuki, na które zanosi nas wyobraźnia. TO TU. jest sztuka - równie nieograniczona jak ludzka pomysłowość.
TO TU. rozpalisz się sztuką!
TO TU. dzieciom małym i dużym
Niestandardowo, nieszablonowo, wesoło, zamaszyście, na wielkich formatach, małymi rączkami, albo pędzlami, albo gąbkami, albo prosto z puszki! Pozwól swojemu dziecku doświadczyć prawdziwego aktu twórczego, bez ograniczeń, bez obawy (że się pobrudzi :)),
w plenerze, albo w studio. :) TO TU. wielkie malarstwo stanie się udziałem Twojego Małego/Dużego Artysty."

Paczka dotarła ... Mamy już medale, jakie otrzymają na mecie zawodnicy Biegu Głównego na 10 km oraz Marszu Nordic Walking na 5,7km !!!!. Kawał srebrzystej blachy do zdobycia na trasie naszej imprezy. Jest tylko jeden taki, unikatowy, ozdoba każdej kolekcji  :)  Medal to nasz autorski projekt nawiązujący do miejsca w którym odbędzie się impreza. Park Północny w Malborku to doskonałe miejsce do uprawiania sportów, szczególnie biegowych i marszowych. Symbol drzewa, dębu, jaki w naszym Parku występuje oraz logotyp Grupy Malbork, jako głównego organizatora imprezy.  Medal będzie świetną pamiątką po naszej imprezie.  Zapraszamy do wzięcia udziału w biegi u marszu ...

Kto podejmie wyzwanie? :)

 

 

Harmony Massage" Gabinet Masażu jest kolejnym partnerem naszej imprezy. Każdy sportowiec powinien od czasu do czasu korzystać z tej formy regeneracji. Gabinet mieszczący się w Malborku przy ulicy Konopnickiej ma w swojej ofercie różne formy masażu np : Masaże lecznicze ,relaksacyjne , wyszczuplające , bańką chińską , ciepłą świecą , drenaże limfatyczne oraz masaże orientalne i ayurvedyjskie. Serdecznie polecamy i zapraszamy  ... Podczas loterii na zakończenie "Parkowej 5" będziemy mieli do wylosowania dwa vouchery na masaż stóp ... akurat po zawodach taki masaż się przyda :)

Chcesz umówić się na masaż ??? - skorzystaj z oferty HARMONY MASSAGE, POLECAMY !!!

Malbork, ul. Konopnickiej 25, tel. 690 301 841, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Piątek ..weekendu początek :) ... Niezmiernie nam miło poinformować, że do grona partnerów wspierających "Parkową 5" z Grupą Malbork dołącza kolejna firma.. STATEK MALBORK. Do puli fantów które rozlosujemy wśród uczestników biegu i marszu dorzucamy 10 podwójnych zaproszeń na rejs wycieczkowy rzeką Nogat. Przepiękne widoki, miasta, zamku krzyżackiego z innej perspektywy. Tylko u nas tuż po biegu ... LOTERIA !!!

STATEK MALBORK – Firma organizująca rejsy nowoczesnym katamaranem pasażerskim po rzece Nogat. Rejs rozpoczyna się i kończy na przystani w Malborku u stóp Zamku Krzyżackiego. Podczas około 40 minutowej przejażdżki można podziwiać jeden z najliczniej odwiedzanych zabytków w Polsce – Zamek Krzyżacki, rzekę oraz okolice miasta. Rejs jest doskonałą okazją do wytchnienia po zwiedzaniu średniowiecznej twierdzy. Doskonała zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu a wykwalifikowana załoga zadba o Państwa komfort i bezpieczeństwo.

KONTAKT: STATEK MALBORK - Start marina pod Zamkiem, tel:+48 511 583 720, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

PAMIĘTACIE SMAK WATY CUKROWEJ Z DZIECIŃSTWA ??? :) Będzie okazja sobie przypomnieć, LOKALNA FABRYKA CUKRU WSPIERA NASZĄ IMPREZKĘ !!! - Cukrownia Malbork czyli Spółka Polski Cukier. Będziemy mogli opychać się watą do oporu .. i dzieciaki i dorośli ...PARKOWA 5 Z GRUPĄ MALBORK NA SŁODKO !!! ... W trakcie trwanie imprezy, aż do wyczerpania zapasów cukru będziemy kręcić watę dla wszystkich !!!!

KRAJOWA SPÓŁKA CUKROWA S.A. - Powstała w sierpniu 2002 roku i jest obecnie największym w Polsce i ósmym, co do wielkości, producentem cukru buraczanego w Europie. Udział Krajowej Spółki Cukrowej S.A. w polskim rynku cukru wynosi blisko 40%, a pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału Spółka mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce. Od 30 września 2003 roku KSC S.A. działa jako jednolity ogólnopolski koncern, w którego skład wchodzi siedem Oddziałów produkujących cukier. Oddziały KSC S.A. to zakłady z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Zlokalizowane na terenie pięciu województw przerabiają rocznie około 5 milionów ton buraków uprawianych na areale ponad 77 tysięcy hektarów i dostarczanych przez około 16 tysięcy plantatorów. Wszystkie produkują cukier odpowiadający normom europejskim, którego odbiorcami są zarówno uznane firmy polskie, jak i renomowane koncerny międzynarodowe. Od początku swojego istnienia Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podejmuje wysiłki zmierzające do osiągnięcia wysokich standardów jakościowych i konkurencyjnej pozycji wobec firm zagranicznych. W tym celu w 2003 roku rozpoczęliśmy proces głębokiej restrukturyzacji zakładający obniżenie kosztów, poprawę rentowności i koncentrację produkcji w największych i najsilniejszych zakładach.

Oddziały KSC S.A.: Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice

Do naszej imprezy pozostało już niewiele dni. Z tej okazji przygotowaliśmy niespodziankę. Na każdego zawodnika który ukończy Marsz Nordic Walking 5,7 km lub Bieg Główny 10km, w strefie gastronomicznej będzie czkała butelka najlepszego trunku jaki można spożyć po tak wyczerpującym wysiłku.  Drodzy zawodnicy ... Partnerem "Parkowej 5" z Grupą Malbork został znany i lubiany ze swoich nietuzinkowych wyrobów BROWAR GOŚCISZEWO. Marki nie trzeba przedstawiać bo na lokalnym rynku smakosze piwa doskonale znają ... a przyjezdni będą mogli posmakować wybornego piwa.

PIWO BĘDZIE WYDAWANE "NA NUMER STARTOWY" W STREFIE GASTRONOMICZNEJ - ZAPRASZAMY FINISHERÓW  :)

BROWAR GOŚCISZEWO S.C. istnieje na rynku od 1991 roku i jest pierwszym prywatnym, rodzinnym i rzemieślniczym browarem w Polsce. Tradycyjne metody warzenia, naturalne składniki i niewielkie moce produkcyjne pozwalają wytwarzać produkt unikalny o niepowtarzalnych walorach smakowych i odżywczych.  Piwo z gościszewskiego browaru jest produkowane z naturalnych surowców, krystalicznie czystej wody, bez środków konserwujących. Posiada niepowtarzalny swoisty smak, zawiera substancje odżywcze i różni się od innych goryczką oraz stopniem odfermentowania. Nie sposób przejść obojętnie wobec wyrobów tej rodzinnej firmy. Podczas "Parkowej 5" będzie okazja popróbowania regionalnego smaku, bowiem każdy zawodnik w nagrodę za włożony wysiłek na mecie będzie mógł pokrzepić się zimnym piwem z naszego lokalnego Browaru.

KONTAKT: BROWAR GOŚCISZEWO S.C. STANISŁAW CZARNECKI, CHRYSTIAN CZARNECKI, Gościszewo 11, 82-400 Sztum, tel.+48 (55) 277-11-10, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KOLEJNY SUPER NEWS... FREE IZOTONIK NA MECIE :) !!! Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczyła dla uczestników biegu i marszu nordic walking „PARKOWA 5” Z GRUPĄ MALBORK bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts 2017. Izotoniki będą czekać na mecie.

Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami.

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem - w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry, a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.everycancounts.pl

   

Serdecznie zapraszamy na zawody całe rodziny. 17 września "Parkowa 5" z Grupą Malbork to nie tylko bieg i marsz dla dorosłych, to dzień w którym, również dzieci i młodzież mogą wystartować i sprawdzić się w biegu. Przygotowaliśmy 4 kategorie z różnymi dystansami w zależności od wieku. zaczynamy od 100m na płycie boiska , a kończymy na dwóch pętlach bieżni czyli 800m. Dla każdego młodego adepta biegania medal, dyplom i coś słodkiego dla wyrównania utraconych podczas wysiłku kalorii.

Zapisy poprzez elektroniczny formularz ...TUTAJ !!!! ...mamy zagwarantowane 100 miejsc, tak że prosimy o jak najszybsze zapisywanie się na listę.

W dniu zawodów zapisy będą się odbywać tylko w przypadku wolnych miejsc na internetowej liście startowej..

!!! ZAPRASZAMY !!!

 

Żeby jakiekolwiek wydarzenie zaistniało w przestrzeni publicznej potrzebne są media. W dobie internetu i portali społecznościowych, szybkości przepływu informacji lokalna Prasa, Radio  i Telewizja doskonale uzupełniają te nowe środki przekazu. Młodzież nie ma problemów z korzystaniem z nowoczesnych nośników informacji, dla nich to chleb powszedni, Starsi mieszkańcy Malborka w większości sięgają po tradycyjne środki jakimi są gazety. Artykuł drukowany w prasie to również pamiątka, w internecie wszystko szybko się pojawia i równie szybko znika. Klasyczna prasa ma swój niepowtarzalny urok. Lokalne Radio tez jest super sprawą, jedziesz sobie autem albo siedzisz w domu, pracy .. nastawiasz Radio Malbork i wiesz że będzie Parkowa 5 i że fajnie by było w niej wystartować :)

Niezmiernie miło nam poinformować że patronat medialny nad naszą imprezą objęła Gazeta Malborska, Dziennik Bałtycki, Radio Malbork oraz TV Malbork. Od dziś najświeższe informacje dotyczące "Parkowej 5" z Grupą Malbork będą pojawiać się na łamach tych tygodników oraz na portalach internetowych prasy, radia oraz TV. Szukajcie informacji w naszych lokalnych klasycznych gazetach... środa Gazeta Malborska, piątek Dziennik Bałtycki - dodatek Malborski  :) ... Słuchajcie radia na częstotliwości FM 90,4 ... oglądajcie TV, nadaje na okrągło :)

    

 

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem