foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

GRUPA MALBORK

KLUB BIEGACZA

 

TRASA BIEG GŁÓWNY - (10 KM) - 2 PĘTLE PO 5 KM

TRASA NORDIC WALKING - (5,7 KM) - 1 PĘTLA

OPIS TRASY:

Start / Meta stadion Centrum Aktywnego Wypoczynku

W pierwszej kolejności startują biegacze, a za nimi zawodnicy marszu Nordic Walking.

Początek biegu po bieżni na stadionie, następnie drogą wewnętrzna ośrodka w dół do przystani jachtowej. Skręcamy w lewo i biegniemy ścieżką wzdłuż parku linowego aż do skrzyżowania. Przy hydroforni z graffiti znowu w lewo. Dobiegamy do ulicy Parkowej. Kolejny zwrot w lewo i krótkim asfaltowym odcinkiem biegniemy do skrzyżowanie z ulicą Sportową. Na skrzyżowaniu w prawo. Biegniemy ulica Sportową, następnie znowu skręcamy w prawo do Parku Miejskiego i alejką biegniemy prosto w kierunku ulicy Łąkowej. Po raz kolejny skręcamy w lewo i parkową ścieżką obiegamy polanę/boisko. Wybiegamy ponownie na ul.Sportową.i w prawo. Po kilkudziesięciu metrach można skorzystać z punktu nawodnienia. Biegniemy do końca ulicy Sportowej i skręcamy w lewo na nowo wybudowaną ścieżkę pieszo-rowerową. Dalej prosto aż do samego amfiteatru. Tam zbiegamy nad rzekę Nogat i łagodnym łukiem skręcamy w lewo. Biegniemy prosto w kierunku przystani jachtowej. Przy przystani będzie kolejny punkt nawodnienia oraz punkt węzłowy. Zawodnicy marszu Nordic Walking skręcają w lewo i kierują się już na metę na stadion a biegacze ruszają prosto na drugą 5 kilometrową pętlę. Po przebiegnięciu ponownie tej samej trasy, przy przystani tak samo jak wcześniej zawodnicy marszu w lewo. Pod małą górkę, dalej drogą wewnętrzną ośrodka i tak jak startowaliśmy po bieżni wracamy na linie mety. Koniec, medal na szyi, ZWYCIĘSTWO :)  

LINK DO INTERAKTYWNEJ MAPY

 

 

Trasa jest płaska i szybka, nie ma podbiegów oprócz jednego małego ok20m na samym końcu biegu. 80% biegu to utwardzone alejki i ścieżki parkowe, szutrowe. Zmniejszyliśmy do minimum odcinki asfaltowe tak by bieg miał crossowy charakter. Do dyspozycji zawodników będą dwa punkty nawadniania rozstawione na marinie oraz przy ogródkach działkowych pod koniec ul Sportowej. Planujemy uatrakcyjnić zawody poprzez zorganizowanie punktów kibicowania. Na trasie będzie również rozstawiona opieka medyczna oraz wolontariusze zabezpieczający newralgiczne odcinki. Punkty kluczowe będą dodatkowo zabezpieczone patrolem policji lub straży miejskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z interaktywną mapą na której sukcesywnie będziemy dodawać wszystkie elementy związane z biegiem oraz całą infrastrukturą miasteczka zawodów. 

INFO - Pliki Cookies

UWAGA! Nasz serwis używa cookies w celach statystycznych

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich zapisanie w pamięci urządzenia. Czytaj więcej…

Zrozumiałem